NOWOŚĆ! Ciasto Matcha!

Wraz z pojawieniem się pierwszych zwiastunów wiosny, Familijna prezentuje swoją nowość - Ciasto Matcha. Lekkie i orzeźwiające ciasto z dodatkiem japońskiej zielonej herbaty matcha.

Matcha to wyjątkowa sproszkowana zielona herbata, która jest produkowana z liści krzewów, dojrzewających na plantacjach, które są specjalnie zacieniane. Dzięki uprawie herbaty w cieniu liści babusa, liście herbaty nie są zwijane, przez co zyskują jeszcze lepsze właściwości. Napar z matcha ma właściwości odprężające, wzmacniające odporność czy oczyszczające. Matcha jest bogatym źródłem antyoksydantów i przeciwutleniaczy, które przyczyniają się do zmniejszenia ryzyka rozwoju wielu schorzeń - prawdziwy "eliksir młodości"!

Dodatek tej herbaty do ciasta, nadaje jemu przede wszystkim wyjątkowe walory smakowe, które w połączeniu ze słodyczą lekkiego kremu budyniowo-serowego stanowi zaskakujące połączenie. Puszyste zielone biszkopty z dodatkiem herbaty matcha, przełamane są kremem o smaku cytrynowym, a całość dekorowana jest kruszonymi liofilizowanymi malinami. Idealne połączenie dla wszystkich smakoszy oryginalnych smaków odnajdziecie w punktach firmowych Familijna.